• Projekt Recyklohry

Čo sú to Recyklohry?

Recyklohry sú školský recyklačný program, ktorého cieľom je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení a batérií.

Projekt s názvom „RECYKLOHRY“ je školský recyklačný program, ktorý si kladie za cieľ systematické zapájanie témy správneho nakladania s odpadmi, triedenia a následnej recyklácie vyradených elektrozariadení a batérií do výučby v školských zariadeniach na Slovensku (ďalej len „školy“) tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie.

Organizátorom projektu je spoločnosť ASEKOL SK s.r.o ako Prevádzkovateľ organizácie zodpovednosti výrobcov je v zmysle zákona č.79-2015 Z.z. o odpadoch oprávnená zaisťovať plnenie povinnosti spätného zberu, oddeleného zberu, spracovania, zhodnocovania a zneškodnenia elektroodpadu a použitých batérií.

Projekt Dentalalarm

Osvetový program Dental Alarm vaše dieťa hravým spôsobom naučí čistiť si zúbky správne, pravidelne a s radosťou.

Učiteľ prihlasuje deti do projektu na tejto stránke. V prvom kroku sa zaregistruje a následne pokračuje v prihlasovaní podľa jednotlivých krokov.

Pre koho je program určený?

Programu Dental Alarm MINI sa môžu zúčastniť len materské školy. Jednotlivé dentálne pomôcky sú zvlášť prispôsobené vekovej kategórii do 4 rokov a od 4 rokov.

Ako program prebieha?

Deti sa zúčastnia štyroch teoreticko-praktických školení. Každé trvá 45 minút. Školiteľ prinesie na prvé školenie 2 zubné kefky pre každé dieťa. Jedna je určená na čistenie zubov v škole, druhú si dieťa vezme domov.

Súčasne každý získava po školení diplom a motivačné materiály ako maľovanky, pexeso či motivačné kartičky. Balíček produktov dentálnej hygieny dostane aj pedagóg, aby si mohol čistiť zuby spolu s deťmi.

• Materská škola Mýtna
      • Školská jedáleň- 0903 831 752